RTS

Janusz Muzyczyszyn

Redakcja – Korekta – Skład

Kim jestem?

Nazywam się Janusz Muzyczyszyn (ur. 1948 r.), jestem absolwentem Politechniki Śląskiej. Mam za sobą 45 lat pracy zawodowej jako informatyk.

Urodziłem się w Siemianowicach Śląskich, przeważającą część mojego dorosłego życia mieszkałem w dużych miastach Górnego Śląska. Od 2012 roku mieszkam w Rudzie Śląskiej i tu jest moje miejsce na ziemi. Moja aktualna działalność społeczna skupiona jest na problemach mojego regionu.

Po przejściu na emeryturę nadszedł czas, abym zaczął realizować swoje osobiste pasje i zainteresowania.

Uwielbiam dobrą literaturę, teatr i sztukę. Sporadycznie publikuję na moim blogu subiektywne recenzje książek i przedstawień teatralnych. Moje teksty na tematy aktualne publikowane były też w mediach społecznościowych i w prasie.

Co robię?

Piszę – wiersze i prozę. W swojej twórczości – w wierszach, opowiadaniach i powieściach, skupiam się przede wszystkim na relacjach między kobietami i mężczyznami, piszę o targających nimi uczuciach, o trudnych, skomplikowanych związkach, o miłości i nienawiści. Preferuję tematykę współczesną.

W 2016 roku wydałem debiutancki tomik poezji Dziewczyny, kobiety, czas, w roku 2017 moje wiersze ukazały się w 3. Antologii Poetów Współczesnych Wiersze sercem pisane. W listopadzie 2018 roku ukazał się drugi zbiór moich wierszy, zatytułowany Myśli słodkie, gorzkie. W lipcu 2019 roku ukazała się moja pierwsza powieść Mój drugi brzeg, a już w lutym 2020 roku kolejna, pod tytułem Droga 88. Na początku lipca 2020 roku ukazał się drukiem, wydany na mój koszt trzeci już zbiór poezji, zatytułowany Pamiętam cię jutro, zaś w listopadzie tego samego roku w księgarniach znalazła się moja kolejna powieść Zapomniany pamiętnik. Moje opowiadania ukazały się również w  antologiach Własna ścieżkaŚlady na śniegu i Opowiedz o miłości. Moja najnowsza książka to zbiór opowiadań obyczajowych zatytułowany Zdarzyło się, który ukazał się drukiem i jako e-book w listopadzie 2022 roku. Moją najnowszą książką jest powieść obyczajowa Usłyszeć: Mamo!, którą wydałem w lipcu 2023 r.

Więcej informacji o mojej twórczości wydanej drukiem znajdziecie w kolejnych zakładkach na moim blogu.

Od kilku lat współpracuję z wydawnictwami i autorami jako korektor i redaktor i ta praca sprawia mi olbrzymią satysfakcję. Z fragmentem mojego portfolio możesz zapoznać się tutaj.

Poza tym − uczę się, uczę i uczę trudnej sztuki pisania.

Przez trzy sezony w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rudzie Śląskiej, korzystając z jej gościnnych progów, prowadziłem comiesięczne spotkania z twórcami, pisarzami i naukowcami związanymi ze Śląskiem.

Informacje o wydarzeniach, które prowadzę, lub w których uczestniczę jako gość, publikuję na moim blogu.

Jeśli, Drogi Czytelniku, chcesz być informowany na bieżąco o wszystkich nowych postach i wydarzeniach, zaprenumeruj mój newsletter, a będziesz otrzymywał mail ze stosownym powiadomieniem.

Ilość odwiedzin: 190